IMG_6241 (Copy)

Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w Piłce Plażowej – 15-16.05.2017 r.

15 maja 2017 roku odbył się powiatowy turniej siatkówki plażowej dziewcząt, który miał wyłonić reprezentacje dwóch szkół naszego powiatu , które będą reprezentować powiat Jarociński na zawodach rejonowych. Po oficjalnym otwarciu odbyło się losowanie drużyn. Drużyny grały spotkania systemem brazylijskim  – do dwóch wygranych setów do 15 punktów według tabeli dla 12 zespołów. Po zaciętych pojedynkach do półfinałów awansowały reprezentantki Gimnazjum nr 3 w Jarocinie , dziewczęta z Gimnazjum z Jaraczewa oraz dwie drużyny z Gimnazjum nr 5 w Jarocinie. W finale zagrały dziewczęta z Gimnazjum nr 3 , które uległy dobrze dysponowanym reprezentantkom z „5” Jarocin 0-2, natomiast w meczu o 3 miejsce zwyciężył drugi zespół z ‘5’ Jarocin , pokonując drużynę z Jaraczewa 2-1 .

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju zostały wręczone dyplomy wszystkim zespołom przybyłym na zawody.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 miejsce Gimnazjum nr 5 w Jarocinie I zespół (awans)

2 miejsce Gimnazjum nr 3 w Jarocinie (awans)

Gimnazjum nr 1 Jarocin II

16 maja 2017 roku odbył się powiatowy turniej siatkówki plażowej chłopców .

Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn z trzech szkół z Jarocina. Po oficjalnym otwarciu turnieju i losowaniu przez kapitanów par męskich, spotkania odbywały się systemem „każdy z każdym”. Najbardziej widowiskowe spotkanie odbyło się pomiędzy zespołami z Gimnazjum nr 5 w Jarocinie , które owocowało w bardzo atrakcyjne i zdecydowane akcje.

Po rozegraniu wszystkich spotkań klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

1 miejsce Gimnazjum nr 5 w Jarocinie II zespół (awans)